Strona główna Strona główna
Strona Główna Kahunaism
Tylko to zabierzesz ze sobą po śmierci co innym za życia dałeś

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: stam222
2017-06-01, 22:08
Analiza wyjść
Autor Wiadomość
stam222 

Wysłany: 2017-03-21, 20:39   Analiza wyjść

Moja eksplikacja jest póki co czysto teoretyczna a to dlatego, ze w dalszym ciągu moja wiedza bazuje na doświadczeniach innych obenautow, ogólnej "wiedzy internetowej" oraz literatury fachowej o ile tak mogę ją nazwać.
Temat o tematyce stricte obe acz widziany przez pryzmat HUNY .
Jak wiadomo w hunie wierzymy w to, ze nasze ciało zamieszkują 3 osoby, podświadomość, świadomość oraz nadswiadomosc z tym, ze ta ostatnia nie "mieszka" na stałe i ciągle ale jest z nami luźno związana.
Jakiś czas temu rozwazalem nad obe i zastanawiałem się która osoba opuszcza ciało? Czy ciało opuszcza świadomość czy podświadomość? Wiedząc o zdolnościach i predyspozycjach obu jestem raczej pewny, że w przypadku podróży astralnych udział biorą obie. Świadomość posiada zdolność logicznego myślenia oraz analizowania faktów a tych cech nie posiada podświadomość, natomiast podświadomość jest odpowiedzialna, za przechowywanie naszych danych w pamięci oraz co chyba w tym temacie ważniejsze za emocje. W wielu Waszych relacjach wyczytałem o świadomości w podróżach ale chyba jeszcze więcej o emocjach w nich zawartych, stąd wniosek o tym, że w wyjściach biorą udział 2 osoby. Tutaj można by wiele cytować o wzruszeniach , łzach, miłości itd.
Wiem również, że stosunkowo łatwo nawiązać w "poza" kontakt z naszą nadswiadomoscia . Celowo napisałem "stosunkowo łatwo " bo wiem, ze nie jest to każdorazowo i nie zawsze można ale chyba zdecydowanie łatwiej o taki kontakt z nadswiadomoscia w obe aniżeli w realu. Chodzi mi tutaj o jakość tego kontaktu, o bezpośrednią rozmowę gdzie widać i słychać rozmówcę. Inna sprawa, że twarz bywa najczęściej niewidoczna ale nie zmienia to faktu że jest to prawdziwy przekaz.
Spotkania z nadswiadomoscia bywają często komentowane jako spotkania z Bogiem, Jezusem, czysta miłością, czystą silną energią, MTJ- em . Itd . Nie ulega również dyskusji, że takie spotkania często bywają bardzo emocjonalne i kończą się łzami radości, miłości i szczęścia.
Tutaj chciałbym zapytać obenautow czy zgadzaja sie z moim opisem ? Czy jest coś co można by dodać lub coś co nie do końca pasuje?
Mnie osobiscie zastanawia czy w takich wyjsciach odczuwa sie obecnosc podświadomości jako oddzielnej osoby?
Zapraszam do dyskusji.

stam222 

Wysłany: 2017-04-04, 22:31   

Tak sobie teraz myślę, że mógłbyś się rozejrzeć w "poza" i popytać jak i czym ta podświadomość jest. Wg Huny jest Ona ściśle powiązana ze świadomością ale istnieje jako oddzielna osoba. Ciekawe?

stam222 

Wysłany: 2017-06-27, 20:31   

Wczoraj jak tak sobie lezalem i rozmyslalem nad OBE nad Huną, nad świadomością i podswiadomoscia itp to naszly mnie pewne myśli lub przypuszczenia. Pisałem kiedyś i pytałem jak i co się dzieje z podswiadomoscia podczas wyjścia? W całej tej wiedzy jaką posiadamy na temat huny jest oparta na podstawie książek Longa, nie twierdzę, że źle interpretowal ale dopuszczam taką myśl o ewentualność o jakiś błędach. Dlatego bardzo zależy mi aby rozejrzeć się za informacjami w poza gdzie wychodzimy ciałem niematerialnym i badamy struktury tez nie materialne. Ale wracając do tematu huny i moich nad nią rozważań. Wiemy zatem, ze w naszym ciele zamieszkują na stałe 2 niezależne "osoby" choć bardzo ściśle ze sobą powiązane jest to podświadomość i świadomość (niższe ja i średnie )jest jeszcze nadswiadomosc jako trzecia osoba ale nie jesteśmy z nią już tak ściśle związani. Narazie tę nadswiadomosc odpuszczę a zajmę się pod i świadomością.
Świadomość ma za zadanie świadome i rozsądne prowadzenie i wychowywanie podświadomości, która to dopiero zaczyna się rozwijać i ma za zadanie kontrolowanie funkcji i procesów w naszym organizmie, jest odpowiedzialna i kontroluje nasze uczucia i emocje, jest bankiem pamięci itd. Ok, wiem, ze trochę wstęp przydlugawy ale to dlatego aby przedstawić Ci swój punkt widzenia i wniosek z wczorajszego rozmyślania. Zatem wracając do pytania co robi podświadomość kiedy my wychodzimy ? Ano doszedłem do wniosku, że nic nie robi poza tym co zwykle czyli pozostaje w ciele i kontroluje nasze procesy życiowe za co jest przecież odpowiedzialna. Dla mnie jest to teraz dość rozsądne i trzyma się kupy.
My (świadomość czy średnie ja) wychodzimy, czasami spotykamy naszą nadswiadomosc (wyższe ja, opiekun, przewodnik itd.) choć nie zawsze spotykamy a podświadomość zostaje w ciele fizycznym, widocznie z jakiegoś powodu nie może wychodzić .

Mas 

Wysłany: 2017-06-27, 21:53   

To ma to sens z tą podświadomością tylko skoro zostaje w ciele to skąd emocje które czujemy w poza. Pierwsze ciało jakie opuszczamy to oczywiście fizyczne, później jego kopie eteryczne, astralne i każdy ten obszar ma w sobie emocje. Podświadomość może np. odpowiadać za ciało fizyczne, eteryczne, astralne lub te ciała są jakby jego siedzibą-domem. No i jak zachować pamięć z doświadczenia bez podświadomości, raczej podświadomość odpowiada za pewne funkcje na różnych planach jednocześnie jakby była połączona za funkcje ciała fizycznego, za emocje i za pamięć z doświadczenia. Przecież w snach często spotykamy podświadome lęki czy pragnienia mimo tego że zostaje w ciele odpowiadając za jego funkcje to wydaje mi się że bierze również czynny udział w podroży, mało tego przecież Ospuo czy Obszar Stworzony Umysłem Patrzącego to jakby obszar stworzony przez podświadomość.

stam222 

Wysłany: 2017-07-13, 19:24   

No i jest @Mas dokładnie tak jak piszesz i w zasadzie jak się cofniemy czy przewiniemy do pierwszego posta to mniej więcej to samo pisałem. Jakoś tak później zagalopowalem się w tych rozmyslaniach i wyszło, że podświadomość zostaje w ciele fizycznym.
Masz racje, podświadomość bierze udział w naszych wejściach i doświadczeniach, pytanie tylko jak to robi? Czy jest aż tak bardzo z nami związana, że nawet w czasie eksploracji jesteśmy jednym? Szkoda, ze inni nie zabierają głosu w dyskusji.

Odpowiedz do tematu