Strona główna
Forum Witamy na forum poświęconym zagadnieniu HUNY oraz innym ezoterycznym tematom
ForumChatPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Menu
własny link
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
Rejestracja
Statystyki
Kto tu rzadzi :)
wlasny link2

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail: @
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 2090 postów, 312 tematów
Mamy 188 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: CarlGrahamslaw

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
2 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 32 Gości
Z zarejestrowanych:
Barstan, gitara
Użytkowników w ostatniej godzinie:16
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 1 użytkownik :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 51 było obecnych 2018-11-10, 15:54

Ostatnie tematy


Własne menu
jakaś treść, lub treść i html

Tytuł newsów lub strony
Najnowsze posty ...

Taniec swobodny
Autor: Lechicki Smok @ 2018-04-24, 22:17
Tańcem swobodnym nazywam tutaj pozwalanie ciału na ruch pod wpływem wewnętrznych wyobrażeń. Wystarcza samo wewnętrzne doświadczenie ruchu, odczucie przemieszczania się czegoś w nas, drobne ruchy wręcz tylko zmiana napięcia mięśniowego w ciele, czy ruchy fragmentem ciała, twarzą dłonią czy pojedyńczym mięśniem. Możesz to łączyć i np. poruszając - tańcząc - tylko dłońmi starać się odczuć te ruchy całym ciałem. Najprostszym sposobem jest oczywiście włączenie muzyki i pozwolenie żeby ruch sam się dział zgodnie z tym co się w nas pojawia. Bardziej skomplikowanym - wywoływanie konkretnych wyobrażeń i odgrywanie ich z pełną ufnością, dużym zaangażowaniem w wywoływanie i przeżywanie przy jednoczesnym przyzwoleniu by nasze Ku jednoczyło się z danym wzorcem, wprowadzając je do naszego świata (wewnętrznego i zewnętrznego) i prowadziło ruch zgodnie z nim.

Ćwiczenia które można wykonywać w tańcu swobodnym (ale również poza nim):

1. Ogień - przywołaj wrażenia jedności z ogniem, skup się i przywołuj wspomnienia o cieple, świetle, wyobrażenia palącego się ognia - od świeczki poprzez wielki pożar - na słońcu kończąc. Skup się na właściwości ognia, jaką jest transformacja, oczyszczanie i doprowadzanie do dojrzałości.

2. Wiatr - przywołaj wyobrażenia o jedności z wiatrem, wrażenia ruchu w dużej przestrzeni, delikatnego zefirku, przybierającego na sile, aż do huraganu i tornada, po to, by za chwilę znów przycichnąć. Skup się na właściwości wiatru jaką jest zdolność łączenia i wprawiania w ruch materii: popychania przedmiotów w odpowiednim kierunku.

3. Woda - przywołaj wrażenia jedności z wodą, począwszy od źródełka, poprzez strumienia rzeki, jeziora morza i oceany oraz deszcz. Skup się na zdolności dopasowania się wody do warunków w jakich się znajduje i do przyjemności

4. Ziemia - przywołaj wyobrażenia jedności z ziemią, począwszy od kamyków, poprzez góry, na polach kończąc. Przywołaj wrażenia odczucie żyzności stabilności i siły.

5. Drzewo - stań się drzewem (obojętnie jakim), poczuj elastyczność swojego kręgosłupa, zakorzenienie w ziemi i związek ze słońcem i z powietrzem, poczuj płyny wchłaniane w ciebie z powietrza i ziemi, skup się na związku z żywiołami, oraz na zdolności wchłaniania i przetwarzania energii.

6. Zwierzęta - zjednocz się ze zdolnościami zwierząt: możesz skupić się na wybranym, z którym czujesz związek, a możesz eksperymentować z różnymi aspektami i gatunkami. Główne cechy to ruch, elastyczność, radość bycia, instynkt. Świat zwierząt jest tak bogaty, że możemy odnaleźć gatunek reprezentujący dowolną cechę.

7. Ludzie - zjednocz się ze zdolnościami do wyrażania siebie i swojej świadomości poprzez ruch, mowę i myślenie. Możesz pracować z Idealnym Obrazem Siebie, wyobrażając sobie nowe zachowania i pozwalając ciału się do nich dostosować tak, jak w danej chwili chce, można skupiając się na wyobrażeniach różnego rodzaju mistrzów, pozwalając by nasze Ku wzmocniło nasze wzory im odpowiadające.

8. Burza- to przydaje się kiedy jesteś pełen emocji, choć po prostu można wykorzystać to jako praktykę oczyszczającą. Wyobrażaj sobie nadejście burzy z piorunami w słoneczny dzień lub księżycową noc, wywołaj obrazy jej nasilenia, wczuwając się w energie piorunów, błysków i grzmotów. Doprowadź te wrażenia do punktu kulminacyjnego, w którym twoje ciało od przeżywania będzie cale drżało, po czym przejdź do wyobrażeń rozpogodzenia się, zatopienia w cieple słońca lub w rozgwieżdżonym niebie.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wlasny modul

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-11-17, 22:37
Styl forum:

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Najaktywniejsi użytkownicy
Barstan  postów 221
metody11  postów 150
Hybryda  postów 120
Piramidion  postów 116
stam222  postów 114
Dodi  postów 68
Ania  postów 52
emem  postów 41
Gumisia  postów 40
pawel  postów 36

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
W tym miejscu możesz ustawić własną stopkę portalu
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 18