Strona główna
Forum Witamy na forum poświęconym zagadnieniu HUNY oraz innym ezoterycznym tematom
ForumChatPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Menu
własny link
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
Rejestracja
Statystyki
Kto tu rzadzi :)
wlasny link2

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail: @
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 2499 postów, 363 tematów
Mamy 241 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: JodiNayl

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
4 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 31 Gości
Z zarejestrowanych:
Barstan, stam222, Mas, gitara
Użytkowników w ostatniej godzinie:30
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 1 użytkownik :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 46 było obecnych 2017-07-01, 01:29

Ostatnie tematy


Własne menu
jakaś treść, lub treść i html

Tytuł newsów lub strony
Najnowsze posty ...

POTĘGA NASZYCH INTENCJI CZYLI EKSPERYMENT Z RYŻEM
Autor: aga @ 2017-12-30, 14:38
Domowy eksperyment z ryżem link z całą treścią tu: http://www.akademiawitaln...ryment-z-ryzem/

---------------

Masaru Emoto zachęcał, aby robić w domu samodzielne eksperymenty – nic nie szkodzi, że nie mamy mikroskopu, wystarczy zwykły ryż (biały, nawet i taki najtańszy z marketu), który wystarczy ugotować i włożyć ostudzony wraz z odmierzoną taką samą ilością wody do szklanych słoiczków (oczywiście czystych i wyparzonych, aby nie było wątpliwości, że w jednym były inne bakterie niż w drugim).

Jeśli akurat nie masz ryżu pod ręką, to może masz jabłko? Przekrój je na na dwie równe połówki i włóż do czystych wyparzonych słoiczków (zdjęcia w linku!). Po włożeniu produktu do słoika nie odkręcajmy już do końca eksperymentu zakrętki – chodzi o to by nie dostały się do środka żadne bakterie mogące zniekształcić wynik naszego eksperymentu. Na jednym słoiczku naklejamy następnie słowa pozytywne (np. kocham cię, błogosławię, dziękuję, jesteś wspaniały, jesteś dobry itp.), a na drugim słowa negatywne (nienawidzę cię, jesteś zły, jakieś wyzwisko, jakieś złorzeczenie itp.).

Możemy też na etykietkach umieścić obrazy, rysunki (np. buźka uśmiechnięta i szczęśliwa oraz druga, wykrzywiona złością, smutna lub wściekła).

Słoiczki umieszczamy na przykład na półce lub parapecie – tam gdzie będą mieć identyczne warunki. Codziennie poświęcamy w kolejnych dniach chwilkę na „powitanie” z naszymi słoiczkami: najpierw z „dobrym”, potem z tym „złym”. Jeśli ktoś chce – może dołożyć trzeci słoiczek, kontrolny, bez napisu – ignorowany, któremu w ogóle nie będziemy poświęcać naszej uwagi.

Ja również wykonałam specjalnie dla czytelników słynny już „ryżowy eksperyment” Masaru Emoto. Zobaczcie co potrafią zrobić złe emocje, złe myśli, złe intencje. Eksperyment rozpoczęto w poniedziałek, 16 stycznia, powinnam go z pewnością prowadzić dłużej, ale nie mogłam się powstrzymać aby nie pokazać wam pierwszych widocznych gołym okiem rezultatów (24.01).

---------------

W moim przypadku wystarczyło zaledwie kilka dni, aby „zły” ryż zmienił kolor (wyraźnie zżókł) i nabawił się plamy z pleśni – pierwsza kropeczka pleśni pojawiła się na nim już po pięciu dniach (w sobotę, 21.01), a potem rosła, podczas gdy „dobremu” ryżowi wiedzie się nadal cały czas świetnie: jest bialutki i nieskazitelny.

Warto jest moim zdaniem obcując z ryżem stworzyć jednoczesne połączenie myśli i uczucia – manifestacja efektów jest wtedy w mojej opinii dużo szybsza (porównuję tutaj moje stosunkowo szybkie efekty z doniesieniami większości innych internautów). Jednym słowem nie chodzi o to by jedynie mechanicznie coś powiedzieć (a szczerze mówiąc nawet wcale nie musimy tutaj niczego wyrażać na głos, czyli gadać do słoika), lecz bardziej o to, by poczuć te zrodzone z naszych myśli uczucia:

miłości do pierwszego, a niechęci czy pogardy do drugiego słoiczka. Wzmocnienie słów uczuciami „wzmacnia sygnał” naszego przekazu, że tak się wyrażę. 😉

---------------

Kolejność okazywania uczuć też ma swoje znaczenie: najpierw okażmy pozytywne uczucia, potem przejdźmy do negatywnych. Dlaczego? Ponieważ tak jest łatwiej. Dużo trudniej jest od negatywnych uczuć przejść od razu do okazywania miłości, podczas gdy w drugą stronę okazuje się to łatwiejsze (zasada ta działa czy to w stosunku do jednostki czy do tłumu: wzbudzić szaleństwo tłumu jest dużo prościej niż rozszalały tłum uspokoić).

Przypomina to nieco wędrówkę po schodach: wspinać się po nich w górę wymaga więcej wysiłku niż zbiegnięcie w dół. Ruch w dół jest zawsze łatwiejszy. Dlatego zacznijmy nasze codzienne powitanie ze słoiczkami „od góry”, czyli od wzniosłych uczuć miłości i akceptacji (słoiczek „dobry”) i dopiero potem przejdźmy do niskich uczuć nienawiści i pogardy (słoiczek „zły”), a nie odwrotnie.

A czy jest ważne w jakim języku woda (albo ryż czy jabłko) otrzyma komunikat? Jak się okazuje nie ma to znaczenia. Masaru Emoto naklejał na pojemniki z badaną wodą komunikaty w języku japońskim, angielskim oraz niemieckim, otrzymując za każdym razem taki sam rezultat.

Eksperyment z ryżem jak do tej pory został powtórzony przez wielu internautów z całego świata – użyto najrozmaitszych języków. Tutaj językiem przekazu informacji są emocje, a te są wspólne dla całej ludzkości. Bez względu na kolor skóry, religię, płeć, przekonania polityczne, narodowość czy język. Wyniki jakie uzyskali internauci z różnych krajów są zaskakująco zbieżne.

Co prawda przyznać trzeba, że niektórym osobom (szczególnie posiadającym wykształcenie akademickie) łatwo przyjdzie przykleić etykietkę „pseudonauki” do doniesień Masaru Emoto. Badacz ten bowiem nigdy nie publikował w recenzowanych czasopismach naukowych, ale czy aby na pewno w tym wypadku jest to konieczne?

Jak nietrudno zauważyć recenzentami tego co odkrył Masaru Emoto stali się wszyscy ci obywatele planety Ziemia, którzy już wykonali w domu ryżowy eksperyment, a wyniki (w formie zdjęć lub filmów) zamieścili na swoich blogach czy kanałach Youtube. Trudno będzie w tym wypadku akademikom postawić i udowodnić hipotezę, że cały świat się zmówił i dokonał oszukanych, szarlatańskich eksperymentów, albo że pozyskane wyniki są dziełem zwykłego przypadku.

---------------

Naśmiewają się z Masaru Emoto jedynie ci, którzy tego prostego, domowego eksperymentu nigdy nie wykonali (z góry uważając Masaru Emoto za szarlatana, a jego doniesienia za „nienaukowe”, bo przecież nigdzie niepublikowane i nierecenzowane, a więc z punktu widzenia zasad panujących w świecie nauki nadające się do zignorowania).

---------------

Czego może nas nauczyć eksperyment z ryżem?

Na pewno będziemy mieć okazję aby zobaczyć na żywo w akcji swoje uczucia i wysyłane intencje. Słowo, myśl i uczucie mają jak się można przekonać wpływ na materię. Wszystko jest energią!

Czy nasze słowa, uczucia i myśli, muzyka jakiej słuchamy (lub sami wykonujemy), gazety czy książki jakie czytamy sobie i dzieciom albo oglądane obrazy (np. w telewizji) mogą mieć na nas wpływ, bo są właśnie niczym innym jak energią, tak jak jest nią fizyczne pożywienie dla naszego ciała? Z pewnością tak jest. Jak często jednak zadajemy sobie pytanie z jaką intencją stworzono dane obrazy czy dźwięki? Z intencją wywołania w nas jakich uczuć? Pozytywnych czy negatywnych?

Pokarm dla duszy jest równie ważny jak pokarm dla ciała – jedno i drugie ma niewątpliwie wpływ na nasze zdrowie, zatem jedno i drugie należy wybierać dzisiaj niezwykle starannie. Niestety żyjemy w czasach gdy zarówno jedno jak i drugie jedzie „po taniości”, co oznacza bardzo niską jakość tego co powszechnie dostępne, a czegoś lepszej jakości należy szukać samemu. Zdecydowanie jednak warto to robić.

Podstawiana nam pod nos droga szeroka z przestronną bramą prowadzi do zguby, choć to jest to, co niestety wybiera większość – podczas gdy do życia prowadzi ciasna brama i wąska droga: „Z całą pilnością strzeż swego serca, bo życie tam ma swoje źródło”.

---------------

Kolejna refleksja to taka, żeby być dobrym dla siebie i dla innych, obdarzając miłością wszelkie stworzenie. Jeśli bowiem nasze ciało składa się głównie z wody, a ta reaguje na ludzkie emocje, to wszystkie nasze myśli, emocje lub słowa skierowane do samego siebie lub do innego człowieka mogą mieć znaczenie.

Woda sobie po prostu jest i nie rozróżnia ona czy wygenerowane przez nas słowa, uczucia lub myśli skierowane są do nas samych czy do kogoś innego: wystarczy, że czynnik naładowany negatywnie lub pozytywnie się pojawi, a ona zareaguje odpowiednio – bo jest wodą. Przykazanie by kochać bliźniego swego jak siebie samego nabiera całkiem nowego znaczenia.

Woda stanowi sporą część naszej planety, woda jest w nas samych, jest też w naszym pożywieniu (obfituje w nią głównie to roślinne – nawet 96% wody w przypadku owoców soczystych jak np. arbuzy), ma ją w sobie mój kot i mój fikus w doniczce. Moja mama (która miała doskonałą rękę do kwiatów) zawsze mówiła, że jak się do kwiatów rozmawia, to lepiej rosną. Kiedyś uważałam to za wymysł, ale od kiedy uprawiam sama rośliny – wiem, że mama miała rację.

---------------

A co z posiłkami, które jeszcze do niedawna powszechnym zwyczajem błogosławiono gdy zasiadano do stołu? Ich miejsce zajęły bary szybkiej obsługi, szwedzkie stoły, jedzenie spożywane w biegu lub na stojąco i traktowane zawsze jako coś, co nam się z góry należy – bez podziękowania wszystkim tym, którzy brali udział w jego wytworzeniu.

Dawny zwyczaj odmawiania modlitwy przed posiłkiem powoli upadł. Dla naszych przodków nie do pomyślenia było wkładać do swego ciała pożywienie bez pobłogosławienia go.

Pamiętam też jak moja świętej pamięci prababcia gdy na podłogę upadł chleb podnosiła go nabożnie, całowała i czyniła na nim znak krzyża modląc się po cichu. Wtedy wydawało mi się to dziwne i śmieszne, jednak po zapoznaniu się z pracami Masaru Emoto nabrało sensu: być może starsi ludzie posiadali dużo większą intuicję i wiedzę, którą młodsze pokolenie wzgardziło?

Zachęcam do wykonania tego prostego eksperymentu z ryżem w domu. Jeśli zrobicie go wraz ze swoimi dziećmi będzie miał on również i dla nich niezwykły walor edukacyjny.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wlasny modul

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-02-26, 04:42
Styl forum:

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Najaktywniejsi użytkownicy
Barstan  postów 271
Hybryda  postów 174
metody11  postów 173
Piramidion  postów 122
stam222  postów 113
Dodi  postów 86
Ania  postów 53
emem  postów 47
Gumisia  postów 42
pawel  postów 38

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
W tym miejscu możesz ustawić własną stopkę portalu
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 18