Strona główna
Forum Witamy na forum poświęconym zagadnieniu HUNY oraz innym ezoterycznym tematom
ForumChatPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Menu
własny link
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
Rejestracja
Statystyki
Kto tu rzadzi :)
wlasny link2

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail: @
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 2469 postów, 354 tematów
Mamy 256 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: Tajemnica

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
3 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 2 Gości
Z zarejestrowanych:
stam222, aga, Lechicki Smok
Użytkowników w ostatniej godzinie:3
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 3 użytkowników :: 2 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość
Zarejestrowani Użytkownicy: stam222, aga
Najwięcej użytkowników 46 było obecnych 2017-07-01, 01:29

Ostatnie tematy
» OBE dla początkujących by Amon
» Jak zacząć OBE?
» Analiza wyjść
» Niespodziewane rewelacje.
» Organizacyjno -roboczy
» Eksperyment Obenautów


Własne menu
jakaś treść, lub treść i html

Tytuł newsów lub strony
Najnowsze posty ...

Praca z wachadelkiem
Autor: stam222 @ 2017-11-08, 09:39
Gdy już uczyniliśmy pierwszy krok do zapoznania się z niższym Ja. możemy zacząć pierwszy etap edukacji. Do tej pory musieliśmy się zadowolić mieszaniną reakcji, jakie wyzwalał w nas George bez naszej pomocy, i tych uzupełnionych naszymi sugestiami. Teraz musimy znaleźć sposób, by stanął on całkowicie na własnych nogach.
Do tego celu użyjemy wahadełka. Znajdźmy mały przedmiot, który będzie służył jako obciążenie.
Zawiesza się go na sznurze albo na nici (najlepiej z jedwabiu) długości około 8 centymetrów i pozwala mu się kołysać. Może to być szklana kulka, okrągły guzik albo jakiś inny drobiazg. Widziałem również, iż używano do tego celu obrączki lub krzyżyka, zawieszonych na cienkim łańcuszku.
Wahadełko trzyma się około 8 centymetrów powyżej ciężarka na sznurku i prosi George'a, aby dowolnie, według swego życzenia kołysał nim za pomocą mimowolnych ruchów mięśni. Pozwalając na mimowolne ruchy mięśni, dajemy niższemu Ja szansę swobodnej odpowiedzi bez kierowania się sugestiami średniego Ja. Mniemanie niższego Ja będzie oznajmione średniemu Ja przez określone ruchy wahadełka.
Średnie Ja ustala reguły gry (różdżkarz nazywa je “konwencją") i wyjaśnia je z całą starannością niższemu Ja, aby George wiedział, jak powinien poprawnie odpowiadać. Rodzaj umówionych wychyleń i kołysań może być bardzo różny u różnych różdżkarzy lub osób posługujących się wahadełkiem. W konwencji używanej przez mnie kołysania równoległe do ciała oznaczają “tak", prostopadłe do ciała- “nie". Kołysanie po przekątnej w stosunku do ciała wyraża wątpliwości, koliste ruchy zgodne z ruchem wskazówek zegara oznaczają “dobrze", a przeciwne do tego ruchu – “źle".
Praworęczni trzymają wahadełko między kciukiem, palcem wskazującym i środkowym, leworęczni używają odpowiednich palców lewej ręki.
George często rozumie łatwiej, kiedy narysuje się konwencję kołysań na papierze. Liniami długości około 10 centymetrów oznacza się wychylenia dla “tak", “nie", jak również dla przekątnych wahnięć oznaczających wątpliwości. Przy ruchach kolistych zwrot strzałek określa ruchy dla “dobrze" i “źle".
Przy odpowiedziach na pytania liczby mogą być wyrażane za pomocą odpowiedniej liczby wychyleń.
Wahadełko powinno być zawsze tak trzymane, aby swobodnie wisiało nad papierem. Przy pierwszych próbach nie należy raczej podpierać się łokciem, aby George miał więcej swobody w poruszaniu ręką.
Później będzie on wprawiał wahadełko w ruch również wtedy, gdy łokieć będzie oparty na stole.
Trzeba bardzo uważać, by nie poruszać wahadełkiem przez świadome ruchy mięśni.
Kiedy wszystko jest przygotowane, prosi się George'a, aby dokładnie słuchał wskazówek, jak ma przebiegać ta zabawa czy gra. Wahadełko należy trzymać nad papierem i powiedzieć: “Tak masz robić, gdy chcesz powiedzieć »tak«, a musisz robić to, gdy chcesz powiedzieć mię* itd.". Przy tym oczywiście świadomie porusza się wahadełkiem mięśniami i demonstruje odpowiednie ruchy ustalone jako konwencja. George uczy się szybko i weźmie od razu udział w zabawie. jeśli nie ma szczególnych przeszkód.
Teraz przestajemy świadomie ruszać wahadełkiem i mówimy do George'a: .Teraz spróbuj sam. Pokaż mi wychylenie dla »tak«". Należy zostawić mu trochę czasu. Kiedy nie nastąpi żadne wychylenie, pokazujemy mu spokojnie jeszcze raz, a może więcej razy, jak to się robi. Można też przełożyć próbę na później i Jeszcze raz wszystko przerobić. Możliwe, że z pomocą przyjdzie powiedzenie George'owi, jak ważnym jest on towarzyszem i Jak duże znaczenie ma rozmowa między wami, ponieważ tylko w ten sposób będzie mógł wyrazić swój pogląd na sprawy życia.
Wahadełko daje niższemu Ja możliwość wolnego objawienia się z własnej pobudki. Bez wahadełka rzadko mamy sposobność bliższego poznania osobowości niższego Ja.
Niższe Ja są w swoim charakterze na wskroś różne. Jedno może być stateczną, poważnie i trzeźwo myślącą Istotą, podczas gdy inne jest zabawne, wesołe i dowcipne albo takie, które trudno daje się utrzymać przy jednym zadaniu. Różnice są podobne jak u dzieci. Aby zdobyć przyjaźń niższego Ja, musimy postępować w podobny sposób jak z dzieckiem. Chodzi o to, aby zdobyć jego zaufanie, znaleźć wspólne zainteresowania i nawiązać stosunki sympatii. przywiązania i przychylności.
Niektórym niższym Ja można w razie potrzeby urągać i lżyć je. ale inne będą z tego powodu kapryśne, ponure i odmówią posłuszeństwa. Wielu trzeba pochlebiać; ale najlepiej pozyskać je do współpracy, gdy obchodzi się z nimi czule i serdecznie, często chwali i szybko przebacza, kiedy czasem odmówią posłuszeństwa.
Dopóki nie zna się dostatecznie swojego niższego Ja oraz jego upodobań i skłonności, dobrze jest –
jak wskazuje nasze doświadczenie – postępować powoli i rozważnie, a przede wszystkim nie okazywać zniecierpliwienia wobec niższego Ja lub całego programu szkoleniowego. Gdy tylko raz straci się zapał lub krzyknie w złości: «Albo to nie działa, albo moje niższe Ja jest kompletnym idiotą", może się zdarzyć, że na zawsze odmówi ono ćwiczeń z wahadełkiem i nigdy więcej nie da się do nich nakłonić.
Gdy niższe Ja nauczyło się prawidłowo używać wahadełka i reaguje właściwie, gdy prosimy je o kołysania w określonym kierunku, możemy rozpocząć prostą rozmowę. Stawiacie pytania, a George odpowiada za pomocą wahadełka. Pytania muszą dotyczyć rzeczy, o których wiecie, że niższe Ja zna je dobrze i rozumie. Oczywiście oboje znacie poprawne odpowiedzi; w związku z tym możesz czuwać nad poprawnością odpowiedzi niższego Ja i oceniać jego postępy.
Już wkrótce będzie można prosić George'a o opinie w prostych sprawach lub o odgadywanie pewnych rzeczy. Jeśli nie wiecie dokładnie, która jest godzina, spróbujcie zgadnąć, iż jest 15 minut po pełnej godzinie. Teraz pozwólcie na ocenę niższemu Ja: niech wskaże liczbę minut po pełnej godzinie przez odpowiadającą im liczbę wychyleń wahadełka. Albo szacujecie, że jest 9:12 i George powinien tak długo odpowiadać “nie", aż traficie na poprawną godzinę. Wtedy patrzymy na zegar i chwalimy niższe Ja, Jeśli ma rację. Nie strofujemy go jednak, gdy się pomyliło. W przypadku tych, którzy przyzwyczajeni są budzić się punktualnie bez budzika, George bardzo dobrze wykonuje zadanie z czasem, tak, że jest to doskonale ćwiczenie na początek.
Przeciwnie do ćwiczeń, w których odtwarzane są wspomnienia z całą swoją emocjonalną zawartością i są ponownie przeżywane, zabawa z wahadełkiem prowadzi do rozszczepienia obydwu Ja, tak że średnie Ja bierze mały udział w emocjach albo w ogóle ich nie przeżywa. Jednak trzeba zważać na każde emocjonalne odczucie, które George z nami dzieli. Jeżeli bez odpowiedzi pozostają pytania dotyczące pewnych ludzi czy rzeczy, które twoim zdaniem powinny wzbudzić w niższym Ja uczucia takie jak miłość, strach czy nienawiść, pójdź za tym tropem i zapytaj George'a o jego zdanie. Zapytaj go: .Lubisz pana Kowalskiego?", i obserwuj jego reakcję. Może to być bardzo ważne, gdyż niższe Ja pana Kowalskiego ma prawdopodobnie takie samo nastawienie wobec ciebie i twojego niższego Ja, jak twoje niższe Ja do niego, co sprawia, że i średnie Ja pana Kowalskiego czuje w ten sam sposób.
Zazwyczaj George jest uprzejmy i uczynny. Często pragnie wyświadczyć przysługę, gdy pytasz go o przyszłość lub o kogoś, kto jest daleko. Ponieważ nie chce was rozczarować, próbuje wymyślić jakąś zadowalającą odpowiedź. W niemal każdym przypadku wybierze taką, jakiej – jego zdaniem –
oczekujesz, ze strachem lub nadzieją. Starania, aby clę zadowolić, prowadzą go do podawania fałszywych informacji, które mogą skłonić clę do niemądrych działań, a poza tym George lub Georgette staną się zawodnymi i niepewnymi niższymi Ja oraz łgarzami pierwszej klasy.
W końcu niższe Ja, gdy popadnie w niełaskę i będzie zawstydzone, odmówi dalszej pracy nad swoim rozwojem. Wtedy już nigdy nie nauczy się poprawnie odgrywać swojej ważnej roli przy modlitwie Huny
– modlitwie skutecznej tylko wówczas, gdy WSZYSTKIE TRZY JA biorą w niej udział, od początku modlitwy aż do otrzymania odpowiedzi na nią w postaci zmaterializowanego życzenia. Zazwyczaj George jest uprzejmy i uczynny. Często pragnie wyświadczyć przysługę, gdy pytasz go o przyszłość lub o kogoś, kto jest daleko. Ponieważ nie chce was rozczarować, próbuje wymyślić jakąś zadowalającą odpowiedź. W niemal każdym przypadku wybierze taką, jakiej – jego zdaniem –
oczekujesz, ze strachem lub nadzieją. Starania, aby clę zadowolić, prowadzą go do podawania fałszywych informacji, które mogą skłonić clę do niemądrych działań, a poza tym George lub Georgette staną się zawodnymi i niepewnymi niższymi Ja oraz łgarzami pierwszej klasy.
W końcu niższe Ja, gdy popadnie w niełaskę i będzie zawstydzone, odmówi dalszej pracy nad swoim rozwojem. Wtedy już nigdy nie nauczy się poprawnie odgrywać swojej ważnej roli przy modlitwie Huny
– modlitwie skutecznej tylko wówczas, gdy WSZYSTKIE TRZY JA biorą w niej udział, od początku modlitwy aż do otrzymania odpowiedzi na nią w postaci zmaterializowanego życzenia.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wlasny modul

Witamy Gość
Obecny czas to 2017-11-22, 13:35
Styl forum:

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Najaktywniejsi użytkownicy
Barstan  postów 265
Hybryda  postów 174
metody11  postów 173
Piramidion  postów 122
stam222  postów 103
Dodi  postów 86
Ania  postów 53
emem  postów 47
Gumisia  postów 42
pawel  postów 38

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
W tym miejscu możesz ustawić własną stopkę portalu
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18